יישום של פיקוד העורף למציאת המקלט הקרוב ביותר

This post is also available in: עברית (Hebrew)

8195225704_a1b49d3c81_mהפעולה צה”ל האחרונה, “עמוד ענן”, וההבנה שפיקוד העורף עלול לסבול הכי הרבה בכל מלחמה מודרנית, הביאה לפיתוח יישומים חדשים שמטרתם העיקרית היא לסייע לאוכלוסייה האזרחית במצבי חירום. יישום אחד כזה הוא יישום “המלחמה הבאה” אשר זמין לטלפונים חכמים.  היישום פועל לפי קואורדינאטות GPS, ועם פתיחתו מספק למשתמש מפה עם ציון מקומות המקלט הקרובים ביותר למקום בו הוא נמצא, כולל הנחיות איך להגיע לשם. היישום זמין כעת עבור ערים רבות בישראל, כמו תל-אביב, ירושלים, אשדוד, אשקלון, ראשון לציון, ועוד.

יובל טסונה, מנכ”ל Zebrapps, שפיתחה את היישום במשותף עם חברת Israpps, הסביר את תהליך הפיתוח, ובפרט את הסיוע שהחברה קיבלה מעיריות ומועצות מקומיות, אשר סיפקו את מפות המקלטים. מר טיסונה הוסיף כי: ” כל משתמשי האפליקציה מוזמנים לעדכן אותנו בזמן אמת על מיקומו של מקלט קרוב, כך שנוכל לעדכן באופן מיידי את מיקום המקלט על המפה.”.

zebrappsMap

לפי טיסונה, החברה ראתה עלייה בכמות ההורדות של היישום על ידי משתמשים לפני שבועיים בזמן המתיחות בצפון. הוא מסביר:” היישום מתוכנן לסייע לאזרחים בעיתות חירום. הוא לא רק מספק הנחיות הגעה למקלט הקרוב אלא גם פנס ורדיו המחובר לתחנת הרדיו של גל”צ.   מטרת היישום היא לספק למשתמש עדכונים שוטפים על המצב, הוראות עזרה ראשונה והגנה עצמית – כולם מתוכננים לעזור לפיקוד העורף להתמודד טוב יותר עם מצב החירום”.